Najnowszy

Bezpłatne szkolenia dla organizacji non profit

Działasz jako wolontariusz? Od dziś możesz zgłosić wniosek o treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia dla organizacji non profit

Data publikacji: 05.06.2018
Autor: admin

Działasz jako wolontariusz? Od dziś możesz zgłosić wniosek o treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Choć instytucje niedochodowe organizują nader sensowne projekty i rekrutują do nich pełnych energii wolontariuszy, to doskwiera im brak fachowego przygotowania z zakresu kierowania organizacją i zadaniami. A na szkolenia najczęściej nie mają środków.

Konsultanci z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na nieodpłatne warsztaty z kilku dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą zapisać się na warsztaty pisząc na adres [email protected] 

Zgłaszać się mogą zorganizowane jednostki, jak i indywidualni aktywiści społeczni.  Bez względu na status formalny, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Szkolenia są w 100% darmowe, jednakże beneficjenci winni znaleźć miejsce w którym odbędą się zajęcia – np. lokalna szkoła czy miejska biblioteka. 

Z jakich dziedzin można się szkolić?

kierowanie projektami w organizacji non profit

przywództwo w zespole wolontariuszy – rola i zadania lidera

komunikacja w organizacji

myślenie strategiczne

negocjacje ze sponsorami

jak uzyskać rozgłos dla idei lub zmian społecznych

radzenie sobie ze stresem w pracy wolontariusza

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

komunikacja międzykulturowa 

warsztaty rozwojowe dla coachów

Pomoc Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie składac można w dowolnym czasie. Jednak trenerzy nie gwarantują ufundowania kursu w odpowiedzi na każdą prośbę. Kryterium jest liczba dostępnych w danym miesiącu miejsc a także poziom merytoryczny aplikacji. 

- Zależy nam by wolontariusze byli równie profesjonalni jak menedżerowie w biznesie – komentuje Adam Pasternak, pomysłodawca akcji. – Liczymy na to, że realizowane przez wolontariuszy akcje staną się stały na coraz wyższym poziomie, nawet w tych mniej doświadczonych instytucjach. W takich miejscach wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są często potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. Niejednokrotnie obserwujemy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie potrafią tych pieniędzy ugryźć. Chcemy choć spróbować trochę ten stan zmienić.  Tagi: